Büşra Çiçek


Merhaba sevgili ziyaretçi,

Öncelikle teşekkür ederim. Çünkü bu satırları okuyorsan siteme bir şekilde rast gelmiş, incelemiş ve kim olduğumu ya da kendimi nasıl ifade ettiğimi merak etmiş en önemlisi de zamanını burada harcamaya değer bulmuşsun demektir. Çok uzatmadan lafa gireyim. Hikayem 1994’te Bursa’da başladı. Ama bu reklamcılık serüveni ne zaman başladı diye sorarsan sanıyorum Kanal D’deki Çırak programında yarışmacıların TBWA ile beraber ürün tasarlayıp reklam filmi çektikleri o görev bölümünü 11 yaşında izlediğim andı. O günden beri bazen dile getirdiğim bazen de sırf gerçekleştirebileceğime inanmayanlardan dolayı kimseye anlatamadığım bir sır olarak kaldı.

Üniversite tercihlerimde yalnızca Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Reklamcılık bölümlerini yazarak sonunda hayallerime ilk adımımı attım. Kocaeli Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünü kazandım. İlk başlarda üzülsem de halkla ilişkilerin ne olduğunu öğrendikçe aslında bir reklamcıya bakış açısı olarak çok şey kazandıracağını fark ettim. Üstelik reklamcı bakış açısının da halkla ilişkiler projelerine, özellikle yaratıcılık kısmında, büyük fayda sağlayacağını gördüm.

Şu anda Marmara Üniversitesi Reklamcılık ve Tanıtım yüksek lisans programında reklamla ilgili bilgilerimi artırmaya devam etmekteyim.

Kısacası hayalimin peşinden gidiyor ve bu süreçte öğrendiklerimi, deneyimlediklerimi vakit buldukça burada paylaşmaya çalışıyorum.

LEAVE A COMMENT